8. a un 9. a ekskursija uz Liepāju

2020. gada 24.-25. septembrī devāmies ekskursijā uz Liepājas pusi. Pirmās dienas sākumā, braucot pa Salu tiltu, uzzinājām, ka Daugavas vārds cēlies no seniem baltu vārdiem daug – daudz, ava – ūdens.

Pirmā mūsu pietura bija “Kalvenes ZOO”, kas ir Rīgas zooloģiska dārza filiāle. Tur mūs sagaidīja Latvijā dzīvojošie dzīvnieki un putni – lāči, pūces, kazas, dižgovs, zirgi, ēzelis, vilki, plēsējputni.       

Pēc pastaigas svaigajā gaisā dodamies tālāk uz Liepājas Karostas cietumu. Pēc neliela stāstījuma par cietuma vēsturi mums bija jāpārvar daudz fizisku un intelektuālu šķēršļu, kas palīdzēja mums kļūt par vietotu komandu.

Tālākais ceļš aizveda mūs uz Liepājas centru, kur varējām apskatīt Liepājas Universitāti, uzzināt par tālākizglītības iespējām un profesijām, kuras var apgūt universitātē.

Brīvajā laikā bija iespēja apskatīt Liepājas vecpilsētu.

Dienas nobeigumā visi kopā sagaidījām saulrietu Liepājas pludmalē un pasēdējām pie “Līvu” koka, klausoties šīs leģendārās grupas dziesmas.

Otrajā dienā rīta rosmei devāmies uz Liepājas ezeru. Uzkāpjot apskates tornī, vērojām dabas skaistumu un putnus – gulbjus un pīles. Pēc brokastīm devāmies māju virzienā, apmeklējot pa ceļam vēl dažus vēsturiskus un kultūras objektus. 

Otrās dienas pirmā pietura bija Liepājas reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs. Mēs uzzinājām kā pareizi šķirot atkritumus. Uzzinājām arī, ka pārstrādājot atkritumus veidojas gan gāze – ko izmantot apkurei, gan elektrība – ko izmanto liepājnieki. Tad apmeklējām “Nenovērtētu lietu ” muzeju, kas jau 16 gadus atrodas uzņēmuma teritorijā.

Dodoties uz Durbi, apmeklējām arī Grobiņas pilsdrupas, pastaigājamies pa promenādi, kur  uzstādītas plāksnes ar citātiem no Zentas Mauriņas un Raiņa darbiem. Pabijām Zentas Mauriņas dzīvesvietā, uzzinājām viņas dzīvesstāstu.

Pēdējais apskatāmais objekts mums bija Durbes pilsdrupas un Durbes muzejs. Mēs varam būt lepni, ka apmeklējām Latvijas mazāko pilsētu, kur iedzīvotāju skaits nepārsniedz 500.

Pilsdrupu muzeja vadītājs mums pastāstīja par 1260. gada Durbes kauju. Bet muzejā uzzinājām par pirmo Latvijas  ārlietu ministru Z.A. Meirovicu.

Muzejā bija arī apskatāmas daudzas vecas lietas, ko neizmanto mūsu laikā un kuru nosaukumus mēs pat nezinājām.

Paldies mūsu gidei Ievai par tik interesantām divām dienām. Tās bija ļoti aizraujošas.