„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri ikvienam skolēnam ir dota iespēja iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, kā arī dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris

2019. gada 11. novembrī 8.a un 11.a klases skolēni kopā ar skolotājām O.Ksenzovu un L.Kolotikovu devās uz Nacionālo teātri, lai noskatītos izrādi “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2.teātris”, kur uzskatāmi iemūžināta Latvijas dibināšanas diena.

Lai valsts dibināšanas ideju padarītu izprotamāku un interesantāku jaunatnei, izrādi caurvija dažādi vizuāli specefekti un gaismu spēles. Skatītājiem tika piedāvāts ceļojums laikā, nokļūstot 100 gadus vecā pagātnē. Realitātes sajūtu palīdzēja uzturēt īpašas austiņas, kurās skanēja  draudzīgas balss komentāri par notiekošo uz skatuves. Apmeklētājiem tika piedāvāti 4 audio kanāli ar dažādu saturu, ko pārslēgt brīžos, ja esošais skanējums neapmierina, tādejādi skatītājs pats bija savas izrādes noteicējs.

Tādā formāli neformālā atmosfērā skatītāji tika iepazīstināti ar tā laika svarīgākajiem cilvēkiem, politiskajām partijām un uzskatiem, kas noteica Latvijas likteni. 

Izrādes pēcgarša katram bija citādāka – kāds bija sajūsmināts par jauno tehnoloģiju izmantojumu teātrī, cits atzina, ka labāk izpratis šo vēsturisko notikumu – valsts dibināšanu. Un vienas receptes, kā uztvert šo izrādi jau nemaz nav. Katrs līdzi paņēma sev vērtīgāko.

Skolēnu atsauksmes