„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri ikvienam skolēnam ir dota iespēja iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, kā arī dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Laboratorium.lv

11.septembrī 2.b un 4.b klasei Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskolā atbrauca ciemos Zinātniska skola “Laboratorium.lv” ar programmu “Mākslas un Zinātnes krustpunkti”, Latvijas Skolas somas programmas ietvaros. Tā ir interaktīva zinātniska izrāde bērniem no 5 gadu vecuma, kurā viņi tiek iepazīstināti ar ķīmijas un fizikas pamatiem, kā arī skolēniem tika stāstīts un rādīts eksperimentu veidā, kā visas šis zināšanas var izmantot Kinomākslā.

Mūsu skolēniem ļoti patika šī izrāde, jo viņi bija iesaistīti visā procesā. Programmas vadītājs eksperimentēja ar sauso ledu, kosmētiku, dažādiem šķidrumiem un pārtikas krāsvielām.

Skolēniem bija piedāvāta iespēja sajust sevi aktiera lomā, kuram uzliek grimu. Bija arī radīta skatuves migla, izmantojot sauso ledu un silto ūdeni. Bija pastāstīts, kā, izmantojot virtuves piederumus, dažādus šķīdumus un pārtikas krāsvielas, var uztaisīt asinis.

Skolēnu komentāri:

  • Tādas interesantas sajūtas iekšā bija, kad man ar nazi mēģināja griezt roku. Ļoti patika, tagad ir priekšstats par grimu.
  • Redzēju dažādus video, kur izmantoja sauso ledu. Ļoti gribējās arī kādreiz pamēģināt. Šodien bija tā iespēja! Paldies “Laboratorium.lv” par to!